www.99theme.com
www.99theme.com
Tlačiť E-mail

SÚSTREDENIE DOBRÁ VODA  28.október až 1. november 2015 - 5 ROKOV V PIEŠŤANOCH

Sústredenie bola vlastne oslava piateho roku pôsobenia klubu v Piešťanoch a štvrtého vo Vrbovom. A oslava to bola skutočne výnimočná.

Okrem našich 26 starších stálic z najvyššej skupiny A, 18 pokročilých zo skupiny B, bolo s nami po prvý krát i 12 nádejných karatistov zo skupiny C. K dvom hlavným trénerom pribudol pomocný tréner Marián Današ, ktorý v tvrdej skúške obstál s úsmevom a dôstojnosťou. V počte zúčastnených karatistov sme prekonali rekord. K 56-tim ubytovaným karatistom pribudli ďalší dvaja, ktorí prišli na špecializované tréningy (Šimon a Aninka) a dvaja na fotografovanie, ktoré bolo na konci. Spolu nás teda bolo 60. Naproti tomu pred piatimi rokmi prišli na náš úplne prvý tréning iba štyri deti. V počte členov ide o skutočný nárast. A za kvalitu hovorí umiestnenie nášho karatistu Šimona Prievozníka, ktorý v posledný deň sústredenia získal v Ostrave na náročnej, medzinárodnej súťaži prvé miesto. Darček ako sa patrí! Torta bola super, ale darček od Šimona,... hmm, no proste paráda. Škoda, že sa podobne nedarilo Aninke. Nie je však všetko iba o medailách a súťažných výsledkoch. Niektorým chlapcom (na rozdiel od dievčat!!!) zo skupiny C bolo veľmi smutno za rodičmi, ale spolu s trénerom nakoniec smútok a plač úspešne zvládli. Prekonali samých seba a to má obrovskú hodnotu! Nikto zo všetkých zúčastnených karatistov sa nevyhováral na chlad v telocvični ani na nič iné. Každý šiel naplno. Nekaratista Nicola sa naučil jednu z najnáročnejších kata a v sebaobrane vynikal. Stal sa plnohodnotným karatistom a možno našim novým členom! Na sústredenie sme zobrali dvoch nováčikov, ktorí s nami cvičia iba od septembra, teda dva mesiace. Predtým cvičili v iných kluboch. Mirka z Vrbového a Filipa z Piešťan. Obaja sa ukázali, že k nám patria. Za krátky čas medzi nami, akoby boli naši už 100 rokov. Päť detí si zvýšilo technický stupeň. Niektoré úspešne bojovali s vírusmi a nachladeninami. Riešili sme aj výnimočné technické problémy. Náš fotografista prišiel o objektív. Zachránil nás p. Šmída z Vrbového a p.Gajarský, ktorí urobili nádherné fotky za čo veľmi ďakujeme. Rovnako ďakujeme aj za napečené pochutiny od rodičov Bianky a Filipa Suchého a Martiina Glasnáka a za minerálne vody a sirupy od rodičov Romana Ročiaka. Medzi nás prišli i pozvaní experti na kata, Martin Klásek zo Skalice a Branislav Nater zo Senice. Ukázali tie najskrytejšie "vychytávky" starých majstrov. Venovali sa nám viac ako 6 hodín počas ktorých nám poskytli mnohé odpovede na techniky v kata sesan a sanzeru za čo veľmi ďakujeme.

A bolo by toho ešte veľa, čím bolo naše sústredenie a zároveň oslava výnimočné. Avšak to najcennejšie je, že počas všetkých sústredení, ktoré sme pre naše deti pripravili počas všetkých rokov, sršala z detí radosť a dobrá nálada. "Učiť sa karate, mať pritom radosť v srdci a byť v spoločnosti malých i veľkých ľudí s dobrým srdcom, je ten najväčší darček aký si vzájomne môžeme dať."  (Michal Babiar)

foto: p.Šmída a p.Gajarský
1.časť
2.časť

 
2011 SEIGOKAN © Firma WebSupport.sk sponzoruje tento hosting